3D Tasarimlarim

3D Max,
Gelecekte agarlik verecegim tek konu... Tasarim yapmayi ve o tasarimi modellemeyi cok seviyorum. Tasarımcılık günümüzdeki en yaygın  en kapsamlı mesleklerden biri... Bizim sektorde 3D Studio Max programını kullanabilmek büyük  avantaj... Aslinda her is kolunda ihtiyac var bu programa...Tasarım sektöründe, reklam ajanslarında, matbaalarda, tekstil firmalarında, ozellikle mimarlık ve mühendislik sirketlerinde, gazetelerde ve görsel medya sektöründe... gerci beni ilgilendiren kismi ic ve dis mimari dizayn konusu :)
Iyi derecede autocad ve 3D autocad kullanabiliyorum sketch up i da kullanabiliyorum sira 3D Max te.
Tamam model yapabiliyorum ama model yapip ona material atamakla bitmiyo...  Is dogru malzemeyi atadiktan sonra isik-golge oyunlari, netlik, iyi bir render yapmakta, gercege en yakin render i almakta.

Isin film kismina ise daha sonra gelicem zamani var...

olcak... olcak... yapcam ben bu isi...
Kullandigim komutlar; Edit polly,swift loop, lathe,circle ve box in modifiyeleri aslinda basit bir calisma is material atamakta.

calisma 01
  Modelin son hali bole oluyor..... :)


calisma 02
 
calisma 03calisma 04
  

calisma 05
cok daha guzel olacak. olacak... olacak...


1 yorum:

 1. Selam...

  Çalışmalarınız gerçekten çok etkileyici.

  Rhino'yu araştırırken, blog'unuzu keşfettim.
  Sizinle direkt olarak aynı kulvarda yer almasak da, ben de tasarım işiyle uğraşıyorum. Grafikerim.

  3D tasarıma, Cinema 4D ile başladım.
  Programı, durumu kurtaracak kadar kullanabiliyorum. Son çalışmam, bir firmanın logosunun 3D'ye uyarlanmış hali. Bu çalışmayı bir 3D yazıcıda bastırmak istedim ama olmadı. Çalışmanın Solidworks'de açılacak şekilde "solid" olası gerekiyor. Ama Cinema 4D solid oluşturmuyor. Çalışmayı değişik şekillerde export ettim ama umduğum gibi bir sonuç alamadım. Burada size birkaç soru sormak isterim: Rhino'da solid bir çalışma hazırlanabiliyor mu? Cinema 4D'den Rhino'ya aktarım yapılırsa çalışmayı solid'e çevirme imkanı olur mu? Farklı bir 3D programla giriş yapmış biri olarak, Rhino'yu öğrenmekte çok zorlanır mıyım?

  Teşekkürler.

  YanıtlaSil